Luc Ferry – Jak żyć?

Czy można kochać filozofię? Luc Ferry dowodzi, że nie można bez niej żyć!
Filozofia w wydaniu Luca Ferry to nie akademickie ćwiczenie, lecz zgodnie z najstarszą tradycją nauka życia. Filozofuje się po to, pisze Ferry, żeby „uratować własną skórę”. W swojej książce opowiada o europejskiej filozofii jako poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: jak nauczyć się nie drżeć na próżno wobec śmierci, przezwyciężyć banał codziennego życia, nudę, mijający czas?
Kolejne wielkie filozoficzne doktryny to kolejne odpowiedzi, Ferry wnika w sens każdej z nich pokazuje ich wartość, siłę przekonywania, a także niepokonalne ograniczenia. Rozwiewa złudzenia, ale nie traci wiary w wartość filozofowania jako drogi życia.
Ferry nie poprzestaje bowiem na opowiadaniu o poglądach innych filozofów, lecz przedstawia własną wersję wolnego od metafizycznych złudzeń humanizmu jako odpowiedzi na potrzeby chwili, na którą przypadło nasze życie. Jego centralnym pojęciem jest mądrość miłości: prawdziwa sztuka życia, rezultat dojrzałego, świadomego swoich sukcesów i porażek doświadczenia filozoficznego.   źródło opisu: www.czarnaowca.pl źródło okładki: www.czarnaowca.pl

Wydawnictwo:
Czarna Owca
tytuł oryginału:
Apprendre à vivre : Traité de philosophie à l’usage des jeunes générations

data wydania:
listopad 2011 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-7554-330-8

liczba stron:
344

słowa kluczowe:
filozofia , życie

kategoria:
filozofia i etyka

język:
polski