w

M.D. Lachlan – Synowie boga

Wiedziony przepowiednią król wikingów wyprawia się porwać dziecko, gwaranta pomyślności swego ludu. Zamiast jednego, odkrywa dwa niemowlaki, bliźniaczych synów śmiertelniczki i nordyckiego boga. Jednemu pisany jest los dziedzica królewskiego rodu, drugiemu – żywot wśród wilków.

Niekonwencjonalne ujęcie mitu o wilkołaku. Ociekające krwią, pachnące żelazem. Rozbrzmiewające złowieszczymi zaklęciami i szczętem oręża.
Można powiedzieć, że akcja „Synów boga” toczy się dwutorowo: na poziomie ludzkim i nadprzyrodzonym. Wali, Feileg i osoby z ich otoczenia zostają wciągnięci w boskie manipulacje – za sznurki ciągną Odyn i Loki, a swoje trzy grosze dorzuca również królowa wiedźm Gullweig. Gdy mowa o celach i ambicjach nordyckich bóstw, nie ma czytelnych granic między dobrem a złem ocenianymi w ludzkich kategoriach. Bracia kierują się porywami uczuć i uśpionymi instynktami, nie zdając sobie nawet sprawy z tego, co kryje się za wydarzeniami, którym muszą sprostać i jak daleko mogą sięgać ich konsekwencje.   źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Synowie_boga-p-30533-.html źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Synowie_boga-p-30533-.html

book" style="width: 380px">
Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
tytuł oryginału:
Wolfsangel

data wydania:
25 marca 2011

ISBN:
9788376486574

liczba stron:
584

słowa kluczowe:
Wikingowie , przepowiednia

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski