Biznes i finanse

Maciej Zgorzelski – Hamburgery ze świętej krowy – Szkice o amerykańskiej teorii i praktyce zarządzania

Tytuł tej książki nawiązuje do amerykańskiego powiedzenia: „Najlepsze hamburgery robi się ze świętych krów”. Prawie wszystko, co dziś nowe i fascynujące w organizacji i zarządzaniu, zapoczątkowane zostało przez kilku „heretyków”, którzy zakwestionowali świętości i reguły zarówno praktyki, jak i teorii zarządzania, i rozpoczęli proces przerabiania świętych krów na smakowite hamburgery.

O starym i nowym świecie zarządzania, o świętych krowach i sprytnych lisach, o heretykach i nowatorach, wizjonerach Nowego Świata, o towarzyszących ich działalności kontrowersjach i dyskusjach, o kierunkach, modach i tendencjach oraz o nowatorskiej praktyce menedżerskiej jest mowa w tej książce.

Rozważania autora nad tendencjami w amerykańskiej teorii i praktyce zarządzania zilustrowane są opisami wydarzeń i badań, które zmieniły sposób myślenia o nowoczesnym zarządzaniu. Książka stanowi swoisty przewodnik po najnowszej historii kształtowania się współczesnych poglądów ekonomicznych.   źródło opisu: http://www.psyche.pl/p,pl,4864,hamburgery+ze+swiet…(?) źródło okładki: http://www.practest.com.pl/files/zdjecia_ksiazek/t…»

Wydawnictwo:
Oficyna Ekonomiczna
data wydania:
2002 (data przybliżona)

ISBN:
8388597507

liczba stron:
149

kategoria:
biznes, finanse

język:
polski

Wpis wyświetlony 5872 razy od 04.01.2017. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz