w

Magdalena Kamińska – Upiór w kamerze. Zarys kulturowej historii kina grozy

Horrory kojarzą się zwykle z kinem klasy B i przez badaczy traktowane są po macoszemu. Napisana żywym językiem książka autorki „Niecnych memów. Dwunastu wykładów o Kamińska – Niecne memy. Dwanaście wykładów o kulturze internetu. ebook pdf mobi epub" style="text-decoration: underline">kulturze internetu” pomoże odnaleźć regularność w sprzecznościach, absurdach i paradoksach, którymi rządzi się film grozy, uporządkuje zawikłaną i międzykulturową historię „kina lęków”, a wreszcie spróbuje przewidzieć jego przyszłość.

Dr Magdalena Kamińska znajduje jednak również przykłady ambitnych filmów reprezentujących kino grozy oraz analizuje wzajemne interakcje pomiędzy zjawiskami zachodzącymi w społeczeństwach wybranych krajów i ewolucją horroru jako gatunku.

Jest to pionierski projekt wydawniczy – nie powstała dotąd w Polsce publikacja monograficzna ponad stuletniego gatunku, jakim jest horror, i co ciekawsze jest to projekt w ujęciu kulturowym. Pozycja ta wypełni lukę w badaniach nad zmianami zachodzącymi w szeroko pojmowanej kulturze popularnej i kinie grozy. Atrakcyjna szata graficzna oraz żywy język pozwolą zachęcić do przeczytania książki nie tylko badaczy, ale również pasjonatów kina grozy, których jest wielu, o czym świadczyła także frekwencja na wykładach. Publikację uświetniać będą rysunki poznańskiego artysty – Pawła Fliegera.   źródło opisu: http://www.arsenal.art.pl/kiosk/publikacje-galerii-miejskiej-arsenal/ źródło okładki: http://www.arsenal.art.pl/

Wydawnictwo:
Galeria Miejska Arsenał
data wydania:
18 lipca 2016

ISBN:
9788361886655

liczba stron:
240

słowa kluczowe:
horror , groza , kino , kulturoznawstwo

kategoria:
film/kino/telewizja

język:
polski