literatura faktu

Malachi Martin – Klucze Królestwa. Zmagania o zwierzchnictwo nad światem pomiędzy Janem Pawłem II, Michaiłem Gorbaczowem i kapitalistycznym Zachodem

To naprawdę ważna książka – pisze jeden z ludzi najbardziej zorientowanych w sprawach Kościoła – jego polityki wewnętrznej i zewnętrznych wyzwań jakie stoją przed Rzymem, ks. Malachi Martin był świetnie zorientowany w problematyce kryzysu Kościoła pisząc o tym w kolejnych książkach na wiele lat przed innymi. Ks. Malachi Martin poznał Trzecią Tajemnicę Fatimską (jest na ten temat cykl jego wystąpień w amerykańskiej stacji radiowej Art Bell, przemilczany ze względu na „kontrowersje” – ale aktualny zważywszy na ostatnie przyznanie papieża Benedykta XVI, iż jednak nie wszystko zostało ujawnione a sposób w jaki się to odbyło nie był satysfakcjonujący).

Dla nas Polaków najważniejsze, iż Autor nie pisze o Papieżu Polaku z pozycji dewocjonalnej (a w takim cukierkowo nieświadomym widzeniu tego pontyfikatu chcą nas utrzymać ci, którzy będą się roztkliwiać nad jakimiś drobiazgami n.p., czy miał udane wakacje w Dolomitach, pomijając wagę zagrożeń przed jakimi stanął i Kościół, i Piotr naszych czasów, wagę nie tylko rodzaju diagnozy jaką Papież postawił wobec drążącej Kościół choroby ale też i wagę zastosowanych przez Jana Pawła II metod leczenia ran Kościoła).

Co ciekawe ks. Malachi Martin wykazuje się niesamowitą – nie tylko jak na człowieka Zachodu – znajomością historii Polski i wskazuje na rolę jaką odgrywała w przeszłości i jaką ma jeszcze do odegrania.   źródło opisu: Wydawnictwo ANTYK, 2010 źródło okładki: http://www.ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_I__P_230163…»

Wydawnictwo:
Antyk
data wydania:
2010 (data przybliżona)

ISBN:
9788389920905

liczba stron:
932

słowa kluczowe:
religia , papież , kościół

kategoria:
literatura faktu

język:
polski

Wpis wyświetlony 1294 razy od 05.01.2017. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz