Ebooki

Marcin Wroński – Kino Venus

Początek 1931 roku, podkomisarza spotyka bolesna degradacja: z wydziału śledczego trafia do służby mundurowej. Niedługo potem Zyga dostaje dziwną informację od pewnego prywatnego detektywa: oto Lilli Byoros, córka bardzo zamożnego człowieka, która zaginęła pod Warszawą, jest ponoć przetrzymywana gdzieś w Lublinie. Maciejewski odmawia jednak zajęcia się tą ściśle konfidencjonalną sprawą.
Kiedy w Czechówce zostają znalezione niezidentyfikowane zwłoki młodej kobiety, Maciejewski rozpoczyna dochodzenie, w którym wspierają go koledzy z wydziału śledczego: lowelas Zielny, zasadniczy Fałniewicz i dawny zastępca Kraft. Czy okrutne morderstwo i domniemane porwanie panny Lilli łączą się ze sobą?
Kino Venus to kryminał z czasów kryzysu, który dotyka zarówno portfeli, jak i moralności. Wymyślna erotyka sąsiaduje w powieści z twardym realizmem, a wątki spina frapująca intryga. Pozornie wyjaśniona zagadka okazuje się mieć zaskakujący ciąg dalszy…   źródło opisu: www.empik.com źródło okładki: www.empik.com

Wydawnictwo:
W.A.B.
data wydania:
20 stycznia 2011

ISBN:
9788374149006

liczba stron:
352

słowa kluczowe:
podkomisarz Maciejewski ,

kategoria:
thriller/sensacja/kryminał

język:
polski

Wpis wyświetlony 2497 razy od 29.12.2016. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz