Inne

Maria V. Snyder – Dotyk magii

Wszyscy magowie Iksji zostali straceni podczas wojskowego przewrotu. Tymczasem w sąsiedniej Sycji nadal są uprzywilejowaną kastą, co więcej czterech z nich zasiada w Radzie rządzącej państwem.

Na Yelenie ciąży wyrok śmierci za stosowanie magii. Jedynym ratunkiem jest ucieczka do Sycji, jej ojczystej krainy, z której została porwana jako dziecko. Tutaj, w Twierdzy Magów, ma tylko rok na doskonalenie swego niezwykle rzadkiego magicznego daru. Jeżeli nie nauczy się go kontrolować, zginie.

W Sycji nic nie układa się tak, jak się spodziewała. Czuje się samotna i obca. Tutejsze zwyczaje ją drażnią lub śmieszą, nie pamięta rodziców, a brat okazuje jej jawną wrogość.

Niespodziewanie Yelena zostaje wciągnięta w rozgrywkę z siłami zła, tak pierwotnymi i silnymi, że mogą zagrozić istnieniu Sycji. Wszystko zaczyna się od porwań i brutalnych morderstw młodych adeptek magii. Ofiarom skradziono dusze, które mogą być dodatkowym źródłem ogromnej mocy. Podczas walki na śmierć i życie Yelena przekonuje się, że jej potężne magiczne zdolności są w takim samym stopniu darem, co przekleństwem…   źródło opisu: http://www.harlequin.pl źródło okładki: http://www.harlequin.pl

Wydawnictwo:
HarperCollins
tytuł oryginału:
Magic Study

data wydania:
18 maja 2012

ISBN:
9788323887751

liczba stron:
480

słowa kluczowe:
ebook , twierdza magów

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski

Wpis wyświetlony 8681 razy od 22.06.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku pdf i MOBI.

Dodaj komentarz