Martin Hirte – Szczepienia za i przeciw

Szczepienia chronią nas przed groźnymi chorobami, ale jednocześnie jak każda ingerencja medyczna obarczone są ryzykiem – niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP) oraz trwałych, nie do końca zbadanych powikłań. Rodzice są zdezorientowani: szczepić czy nie szczepić, a jeżeli tak to przeciw czemu, kiedy i jakim preparatem?

Książka “Szczepienia za i przeciw” szczegółowo analizuje ryzyka związane z zachorowaniem na daną chorobę oraz z zaszczepieniem się przeciwko niej. Ponadto, pozwala ona spojrzeć na szczepienia z międzynarodowej perspektywy. Zobaczymy wówczas, że wiele preparatów szczepionkowych stosowanych w Polsce nie spełnia standardów bezpieczeństwa obowiązujących w Europie Zachodniej, że dzieci szczepi się u nas generalnie zbyt wcześnie, a na niektóre choroby zupełnie niepotrzebnie. Podczas gdy w większości krajów europejskich szczepienia są dobrowolne, u nas wciąż stosuje się przymus, a ofiarom NOP nie przysługują odszkodowania. Ten system to relikt komunizmu, który niezgodny jest z prawami człowieka i pacjenta.

Masz prawo decydować o tym czy, kiedy i jak będzie szczepione Twoje dziecko. Ten przejrzysty, poparty wynikami niezależnych badań naukowych poradnik doradzi Ci najmniej ryzykowny preparat oraz moment zaszczepienia. Podejmij świadomą decyzję!   źródło opisu: http://www.szczepieniazaiprzeciw.pl/recenzje.html źródło okładki: http://www.szczepieniazaiprzeciw.pl/index.html

Wydawnictwo:
Wydawnictwo CERTA
tytuł oryginału:
Impfen Pro & Contra: Das Handbuch für die individuelle Impfentscheidung

data wydania:
listopad 2014 (data przybliżona)

ISBN:
9788394016302

liczba stron:
409

słowa kluczowe:
szczepienia , zdrowie , medycyna , nop

kategoria:
zdrowie, medycyna

język:
polski