Ebooki

Mat Johnson – Incognegro

Początek XX wieku to czas, gdy lincze były codziennością Południa Stanów Zjednoczonych. Dla większości gazet ta epidemia mordów na tle rasowym nie była już nawet tematem wartym wzmianki. Jednak kilku odważnych reporterów z Północy, ryzykując życie, postanowiło ujawnić te potworności. Byli to Afroamerykanie o jasnej karnacji skóry, którzy mogli uchodzić za białych. Te niebezpieczne zadania nazywali śledztwami prowadzonymi „incognegro”.
Zane Pinchback, dziennikarz nowojorskiej gazety „New Holland Herald”, ledwie uchodzi z życiem, gdy jego ostatnia sprawa prowadzona „incognegro” nie idzie tak, jak trzeba. Gdy jednak wraca do zacisznego Harlemu, czeka już na niego kolejna historia – aresztowanie jego własnego brata, oskarżonego o brutalne zabójstwo białej kobiety w Missisipi.
MAT JOHNSON, laureat wielu nagród literackich, stworzył niezwykłą nowelę graficzną, która jest trzymającym w napięciu kryminałem i jednocześnie poruszającym obrazem problemów rasowych Ameryki. Z niezwykłą dbałością o szczegóły zilustrował ją WARREN PLEECE.   źródło opisu: Egmont, 2010 źródło okładki: http://www.dccomics.com/media/product/8/5/8574_400x600.jpg

Wydawnictwo:
Egmont Polska
tytuł oryginału:
Incognegro

data wydania:
2010 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-237-2598-5

liczba stron:
133

słowa kluczowe:
komiks rasizm afroamerykanie

kategoria:
komiksy

język:
polski

Dodaj komentarz