Ebooki

Matka Teresa – Pójdź, bądź moim światłem. Prywatne pisma „Świętej z Kalkuty”

Matka Teresa, pomagająca potrzebującym, uśmiechnięta, pełna wiary – taką ją zapamiętaliśmy. Ta książka odsłania przejmującą historię walki ze „straszliwą ciemnością”, jaką toczyła w swoim życiu duchowym.

„Jeśli kiedykolwiek będę Świętą – na pewno będę Świętą od »ciemności«. Będę ciągle nieobecna w Niebie – aby zapalać światło tym, którzy są w ciemności na ziemi.”
(fragment książki)

Matka Teresa z Kalkuty, niestrudzenie niosąca pomoc najuboższym i zapomnianym, uśmiechnięta, z przekonaniem mówiąca o Bogu – taki obraz „świętej z Kalkuty” wyłania się z tysiąca zdjęć, filmów i książek. „Pójdź, bądź moim światłem” to niezwykła historia, która do tego wyobrażenia dodaje całkiem nową wartość. Opracowane przez Briana Kolodiejchuka, postulatora jej procesu kanonizacyjnego, listy błogosławionej to wciągająca narracja, która odsłania wstrząsającą prawdę o duchowym życiu Matki Teresy, „straszliwej ciemności”, w której była pogrążona przez 50 lat.   źródło opisu: http://www.znak.com.pl/ źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Wydawnictwo:
Michał Romanek
tytuł oryginału:
Come, Be My Light

data wydania:
30 kwietnia 2015

ISBN:
9788324034062

liczba stron:
544

kategoria:
religia

język:
polski

Dodaj komentarz