Ebooki

Michael Coleman – Sfaulowany futbol

• Czy jesteś piłkarzem? Jasne, że nie! W przeciwnym razie kopnąłbyś tę książkę, zamiast ją czytać! Nie, założę się, że po prostu lubisz grać i uważasz piłkę nożną za najlepszą, najwspanialszą grę na świecie.

• Według legendy początki piłki nożnej sięgają VIII wieku. Anglosasi i wikingowie właśnie pobili się podczas wielkiej bitwy (pierwszy mecz międzynarodowy!) i ci pierwsi stłukli tych drugich na kwaśne jabłko. Pokonani wikingowie musieli odejść z pustymi rękami. Co gorsza, co najmniej jeden z nich został także bez głowy. Jakiś Anglosas chciał ją mieć na pamiątkę!

• Od złamanych kości do przerw w transmisjach meczów minęły lata, podczas których futbol zmieniał się, aż stał się taki, jaki znacie i oglądacie obecnie. Zmieniły się przepisy. Zmieniły się stroje. Ale radość i podniecenie wywołane przez grę są wciąż takie same. Bo jest to najprostsza i najwspanialsza gra na świecie.

Więc łap piłkę!
Biegnij na boisko!
I graj – ale bez fauli!

(No, w każdym razie nie wtedy, kiedy sędzia patrzy!).   źródło opisu: http://www.egmont.pl/ źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Wydawnictwo:
Egmont Polska
tytuł oryginału:
The Knowledge: Foul Football

data wydania:
14 grudnia 2004

ISBN:
8323706867

liczba stron:
144

słowa kluczowe:
historia na wesoło , football , piłka nożna , strrraszna historia

kategoria:
Literatura dziecięca

język:
polski

Wpis wyświetlony 4651 razy od 24.12.2016. Użytkownicy najczęściej szukali pliku pdf i MOBI.

Dodaj komentarz