Misha Glenny – Mroczny rynek. Hakerzy i nowa mafia

W ciągu dwóch dekad rozwój technologiczny doprowadził do uzależnienia niemal każdej dziedziny życia od komputerów i internetu. Kupujemy, robimy przelewy, uczymy się, umawiamy, pracujemy, żyjemy on-line. Tymczasem za niewinną fasadą łatwego przepływu informacji funkcjonuje prężnie działający rynek przestępczy. Gigabajty danych dryfują w cyberprzestrzeni i łatwo mogą stać się łupem hakerów.

Misha Glenny skupił się na internetowym forum dla hakerów Dark Market służącym do handlu skradzionymi danymi, który został zinwigilowany do tego stopnia, że pracującemu pod przykrywką agentowi FBI udało się zostać jednym z administratorów strony. Podczas zbierania materiałów autor przeprowadził setki wywiadów z cyberpolicjantami, politykami, prawnikami, a co najważniejsze – z hakerami i ich ofiarami.

Dark Market odsłania ponury aspekt internetowej rzeczywistości, który prędzej czy później może uprzykrzyć życie każdemu z nas – w końcu wszyscy jesteśmy dziś uwikłani w sieć.   źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2013 źródło okładki: www.wab.com.pl

Wydawnictwo:
W.A.B.
tytuł oryginału:
Dark Market. Cyberthieves, Cybercops and You

data wydania:
12 czerwca 2013

ISBN:
9788377478806

liczba stron:
336

słowa kluczowe:
Internet , hakerzy , cyberprzestępczość

kategoria:
popularnonaukowa

język:
polski