w

– Myślenie ekonomiczne dla wierzących

Gregg sięga do klasycznej ekonomii i wykazuje, że wolna ekonomia odpowiada podstawowym wymaganiom, jakie są stawiane chrześcijańskiemu pojęciu osoby jako bytowi rozumnemu, wolnemu i transcendentnemu. Ludwig von Mises, wielokrotnie cytowany przez autora, zauważył, że ludzie w gospodarce wolnorynkowej nie kierują się wyłącznie poprawą warunków życia. Celem ostatecznym ludzkiego działania jest zawsze szczęście. Dla chrześcijan jest nim życie wieczne.
Ze Wstępu ks. Jacka Gniadka SVD

Skoro zatem chrześcijanie mają występować na forum publicznym, powinni znać podstawowe zasady ekonomii. Niniejsza książka została właśnie dlatego. Nie powstała po to, by dostarczyć czytelnikowi szczegółowej wiedzy o technicznych zagadnieniach teorii ekonomii, ale by zaznajomić go z jej podstawowymi regułami. Prawdą jest, że przykazanie miłości bliźniego i konieczność udzielenia mu pomocy realizuje się ostatecznie w osobistym spotkaniu dwóch osób. Stojąc jednak w obliczu tych problemów, chrześcijanie nie mogą zlekceważyć wiedzy, jaką mogą wspomóc ich ekonomiści.
Samuel Gregg

Samuel Gregg – ekonomista, szef rady ekspertów w amerykańskim Instytucie im. lorda Actona, autor kilku książek i scenariuszy filmowych.   źródło opisu: http://sklep.pafere.org/myslenie-ekonomiczne-dla-wierzacych-p-11.html źródło okładki: http://sklep.pafere.org/myslenie-ekonomiczne-dla-wierzacych-p-11.html

Wydawnictwo:
Fundacja PAFERE
data wydania:
2014 (data przybliżona)

ISBN:
9788363421991

liczba stron:
209

słowa kluczowe:
religia , pieniądze , ekonomia

kategoria:
biznes, finanse

język:
polski