Ebooki

Neil Gaiman – Śmierć

Śmierć jest starszą siostrą Snu, głównego bohatera serii „Sandman” Neila Gaimana. Po raz pierwszy czytelnicy mieli okazję poznać ją w opowieści „Odgłos jej skrzydeł” znajdującej się w pierwszym tomie Sandmana pt.: Preludia i nokturny.

W polskim wydaniu Śmierci znalazły się dwie opowieści, które Neil Gaiman poświęcił tej postaci: Wysoka cena życia i Pełnia życia.

Głównym bohaterem pierwszej z nich jest Sexton Furnival, szesnastolatek, który w swojej normalnej – jak uważa – egzystencji nie widzi większego sensu. Pragnie umrzeć. Myśli tak aż do dnia, kiedy spotyka dziwną, czarnowłosą dziewczynę, której cała rodzina zginęła w wypadku, i która nosi na szyi duży krzyż Ankh. Jak się okaże wkrótce po tym spotkaniu, rzeczywistość wygląda trochę inaczej, niż mu się dotąd wydawało w jego „dojrzałym”, szesnastoletnim życiu.

„Pełnia życia” w centrum wydarzeń stawia natomiast dwie kochanki, Foxyglove i Hazel, wspominane w „Wysokiej cenie życia”, ale i pojawiające się wcześniej także w „Sandmanie”, choćby jako drugoplanowe bohaterki Zabawy w Ciebie. Tym razem opowieść o pogodnej Hazel, która właśnie została matką, i coraz bardziej popularnej Foxyglove, robiącej karierę piosenkarki, dobiegnie końca. Dziewczyny nie tylko będą musiały stawić czoło problemom narastającym między nimi – w cieniu ich pustego domu pojawi się Śmierć. A ona nigdy nie przychodzi bez powodu…   źródło opisu: gildia.pl

Wydawnictwo:
Egmont Polska
tytuł oryginału:
Death: The High Cost of Living

data wydania:
2007 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-237-2921-1

liczba stron:
200

słowa kluczowe:
sandman , śmierć , nieskończeni

kategoria:
komiksy

język:
polski

Wpis wyświetlony 7525 razy od 02.08.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku epub i mobi.

Dodaj komentarz