Inne

Oleg Diwow – Nocny obserwator

Zamiast miecza – topór. Zamiast magii – mocne słowo. I wszyscy odczują ból i strach.

To okrutna, krwawa, gorzka i bardzo… liryczna historia. W dodatku przewrotna, bo książki pomyślanej jako „prawdziwa opowieść o wampirach” nie określicie mianem „wampirskiej”. Ale bez obaw, wampirów nie zabraknie. Cierpią, kochają, nienawidzą, cieszą się, zabijają, giną… Znacznie ciekawsze jest jednak to, co dzieje się dookoła nich. Z ludźmi. I nie całkiem ludźmi.
Autor Najlepszej załogi Słonecznego wymieszał wiejskie z miejskim, zmiksował gatunki, napędził koszmaru i mgły. A gdy w finale wszystkie zagadki zmierzają ku odgadnięciu, dorzuca zaskoczenie. Bo „Nocny obserwator” okazuje się przede wszystkim opowieścią o wyborze drogi.
Fantastyka Diwowa wydaje się bardziej realistyczna od najbardziej realistycznej prozy.źródło opisu: www.fabryka.pl źródło okładki: www.fabryka.pl

Wydawnictwo:
Fabryka Słów
Tytuł oryginału:
Ночной смотрящий
Data wydania:
8 maja 2009
ISBN:
978-83-7574-076-9
Liczba stron:
456
Kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction
Język:
polski

Dodaj komentarz