Inne

Orson Scott Card – W przededniu

Prequel bestsellerowej serii o Enderze.

Sto lat przed wydarzeniami opisanymi w „Grze Endera” ludzie sądzili, że są sami w Galaktyce. Ludzkość powoli torowała sobie drogę z Ziemi do planet i asteroid Układu Słonecznego, prowadząc prace badawcze, pozyskując minerały i zakładając kolonie.

Statek górniczy El Cavador znajduje się z dala od Ziemi, w głębi pasa Kuipera, za Plutonem. Tak daleko od macierzystej planety mało jest innych statków górniczych oraz mieszkających na nich rodzin i są one rozproszone. Kiedy więc teleskopy El Cavadora wykrywają w granicach układu szybko poruszający się obiekt, nie wiadomo, co o nim sądzić. Jest olbrzymi i porusza się niemal z prędkością światła.

Lecz statek górniczy ma też inne problemy. Jest stary, jego układy się psują. Rodzina staje się zbyt duża. Niektóre korporacje przynoszą do pasa Kuipera stosowaną w pasie asteroid taktykę zajmowania szybów. Przejmowanie się odległym obiektem, który może, ale nie nie musi ebook pdf mobi epub" style="text-decoration: underline">musi być statkiem obcych, wydaje się… nieważne.

Ci, którzy tak myślą, mylą się. To najważniejsze wydarzenie, z jakim zetknęła się rasa ludzka na przestrzeni miliona lat. To pierwszy kontakt ludzkości z obcą rasą. W powietrzu wisi pierwsza wojna z Formidami.   źródło opisu: http://www.proszynski.pl/ źródło okładki: http://www.proszynski.pl/W_przededniu-p-32093-1-30-.html

Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
tytuł oryginału:
Earth Unaware

data wydania:
19 marca 2013

ISBN:
9788378394808

liczba stron:
376

słowa kluczowe:
Agnieszka Sylwanowicz

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski

Wpis wyświetlony 2785 razy od 22.06.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku pdf i MOBI.

Dodaj komentarz