Ebooki

Oscar Brenifier – Szczęście według Niny

Nina jest smutna, ponieważ Julia, jej najlepsza przyjaciółka, wyśmiewa się z jej nowej sukienki. Nie jest to powód, żeby czuć się nieszczęśliwą, jednak Nina tak właśnie się czuje!
Jak postępować, żeby być szczęśliwym? Niektórzy twierdzą, że trzeba myśleć tylko o sobie, sprawiać sobie przyjemności, dokonywać wielkich czynów, ale czy to wystarczy? Można śmiało stwierdzić, że szczęście jest bardzo trudne do osiągnięcia.

Nina, bohaterka serii „Filozofia dla dzieci”, dziewczynka figlarna i żądna wiedzy, zadaje pytania dotyczące najistotniejszych spraw ludzkiego życia. Rozmyśla o nich i pyta osoby ze swego otoczenia, chcąc wszystko lepiej pojąć i postrzegać jaśniej. Każda odpowiedź na jej wcześniejsze pytanie już na wstępie wywołuje pytanie następne…
Małe scenki dialogowe zawierają ciekawe historie oraz znane mity. Pomagają śledzić przebieg myśli Niny, ujawniając jej własną inteligencję.

Seria uhonorowana Nagrodą Prasy Młodzieżowej we Francji w 2006 roku   źródło opisu: Wydawnictwo Czarna Owca, 2010 źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/literatura_dla_dzieci_i_m…»

Wydawnictwo:
Czarna Owca
tytuł oryginału:
Le bonheur selon Ninon

data wydania:
kwiecień 2010 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-7554-170-0

liczba stron:
64

słowa kluczowe:
szczęście , filozofia

kategoria:
Literatura dziecięca

język:
polski

Wpis wyświetlony 6541 razy od 25.12.2016. Użytkownicy najczęściej szukali pliku pdf i MOBI.

Dodaj komentarz