Paolo Rumiz – Legenda żeglujących gór

To podróż, której początek i koniec tkwi w morzu, a trasa wędrówki, wynurzywszy się z głębin, unosi się w górę – nad wyłaniającym się archipelagiem.

Paolo Rumiz przemierzył tysiące kilometrów wzdłuż górskiego garbu Włoch – wieloryba. Droga wiodła przez Alpy i Apeniny, od zatoki Kvarner aż do Capo Sud, najbardziej wysuniętego na południe punktu półwyspu.

Wędrował przez doliny, w których żyły muflony. Mijał domy dróżników, przemierzał słynne górskie serpentyny. Biwakował w jaskiniach, chroniąc się przed ulewnym deszczem, odwiedzał sanktuaria, gdzie pogańskie bóstwa wciąż pojawiają się za plecami świętych. Spotykał kłusowników, strażników legendarnych schronisk, muzyków, którzy w tej niezwykłej krainie poszukują swoich korzeni. Rumiz przedstawia Włochy, których zazwyczaj się nie dostrzega i do których nie docierają turyści. Przy okazji poszukuje odpowiedzi na pytanie, jakie tajemnice kryją w sobie włoskie góry.   źródło opisu: http://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/legenda-zeglujacych-gor źródło okładki: http://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/legenda-zeglujacych-gor

Wydawnictwo:
Czarne
tytuł oryginału:
La leggenda dei monti naviganti

data wydania:
27 lipca 2016

ISBN:
9788380493292

słowa kluczowe:
Joanna Malawska , literatura włoska , podróż , góry

kategoria:
Literatura podróżnicza

język:
polski