Patrick Geryl – Jak przeżyć kataklizm roku 2012

W swoich poprzednich bestsellerach “Proroctwo Oriona na rok 2012” i “Światowy kataklizm w roku 2012” Patrick Geryl roztoczył wizję nieuchronnej globalnej katastrofy. Zabójcza słoneczna błyskawica, gigantyczne trzęsienia ziemi i tsunami, przesunięcie kontynentów do strefy polarnej – oto straszliwe efekty odwrócenia się biegunów magnetycznych. Chwila zagłady jest bliska, autor ustalił datę, rok 2012, na podstawie wyliczeń matematycznych i danych astronomicznych, odczytanych egipskich hieroglifów i rozszyfrowanych kodów Majów.

Kataklizm pochłonie miliony ofiar na całym świecie. To przerażające fakty. Jak przetrwać ów Armagedon, ostateczny “koniec czasu”?

Wszyscy będą zadawać sobie to pytanie. Ta szokująca książka udziela odpowiedzi, która nie napawa optymizmem: nieprzygotowani zginą. Dlatego już dziś trzeba wiedzieć, jak przygotować się do przetrwania trzęsień ziemi, wybuchów wulkanów, potopów i przesunięć skorupy ziemskiej. Jak uchronić się przed promieniowaniem kosmicznym. W jakich miejscach ziemskiego globu szansa przetrwania jest największa. Jak budować niezatapialne łodzie. Jakie rzeczy będą nam najbardziej potrzebne, by ocaleć.

Oto jedyny plan dla tych, którzy chcą przeżyć ponownie historię Noego, odrodzić życie na Ziemi i zapoczątkować nową cywilizację.

[Amber, 2007]  

Wydawnictwo:
Amber
tytuł oryginału:
How to survive 2012?

data wydania:
2007 (data przybliżona)

ISBN:
83-241-2769-0

liczba stron:
223

słowa kluczowe:
astronomia , klęski elementarne , majowie , kultura , przepowiednie , historia , zodiak , egipt

kategoria:
popularnonaukowa

język:
polski