w

Paul D. Williams – Studia Bezpieczeństwa

Studia bezpieczeństwa to najobszerniejszy z dostępnych podręczników przedmiotu. Czytelnik znajdzie w nim szczegółowy przegląd najważniejszych ujęć teoretycznych badań bezpieczeństwa, najczęściej używanych pojęć i szczególnie ważnych zagadnień.
W części pierwszej są ukazane podstawowe podejścia teoretyczne tej dyscypliny – od realizmu po międzynarodową socjologię polityczną.
W części drugiej zostały przedstawione główne pojęcia, wokół których toczy się współczesna debata w tej dziedzinie – od dylematu bezpieczeństwa po terroryzm.
Część trzecia to przegląd instytucjonalnej architektury bezpieczeństwa w dzisiejszym świecie, analizowanej na poziomie międzynarodowym, regionalnym i globalnym.
W części czwartej przedmiotem badań są szczególnie istotne dziś wyzwania dla bezpieczeństwa globalnego – od handlu bronią po bezpieczeństwo energetyczne.
W części piątej tematem rozważań jest przyszłość zagadnień bezpieczeństwa.
Książka ta – interesująca i napisana przystępnym językiem – stanowi cenny materiał edukacyjny dla studentów.   źródło opisu: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,1967,strona,…(?) źródło okładki: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,1967,strona,…»

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
data wydania:
2012 (data przybliżona)

ISBN:
9788323333296

liczba stron:
592

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski