Paul R. Martin – Liczenie baranów

* Kolejna, po “Seksie, narkotykach i czekoladzie”, książka Paula Martina przybliża przyjemności, o których nam się nawet nie śniło.
* Ile prawdy jest w powiedzeniu, że kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje? Dlaczego ptaki śpią z jednym okiem otwartym? Jak radzili sobie ludzie bez kofeiny i przed wynalezieniem budzika? I czy w dzisiejszych czasach ktokolwiek się jeszcze wysypia?

Chociaż przesypiamy jedną trzecią życia, nadal zadziwiająco mało wiemy na temat źródeł snu i jego celu. W najnowszej książce Paula Martina znajdziemy wszystko, co współczesna nauka wie o tym najbardziej tajemniczym stanie człowieka. Autor rozwikła dla nas zagadkę ziewania, ukaże zagrożenia związane z lunatyzmem, a nawet zwróci uwagę na nocne, nie tylko męskie, erekcje. Czy możemy kontrolować swoje sny? I do czego w ogóle są nam one potrzebne? Paul Martin podkreśla ważną dla naszego życia rolę spania i śnienia. Dzięki niemu mamy szansę nabrać większego szacunku do tego cudownego czasu spędzanego w oderwaniu od świata oraz nauczyć się czerpać ze snu większą przyjemność.   źródło opisu: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=42105 źródło okładki: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=42105

Wydawnictwo:
Muza
tytuł oryginału:
Counting Sheep

data wydania:
kwiecień 2011 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-7495-969-8

liczba stron:
576

słowa kluczowe:
psychologia , sen , umysł

kategoria:
popularnonaukowa

język:
polski