w

Paweł Ruszkowski – JP II – pokolenie czy mozaika wartości?

Jest to książka napisana w formule “gorącej socjologii”, tzn. ukazującej obraz aktualnych wydarzeń i towarzyszących im procesów, w sposób popularny, ale mieszczący się w ramach standardów naukowych socjologii.
Hasło “Pokolenie JP2” powstało na długo przed kwietniem 2005 roku. Jednak dopiero po śmierci Papieża pojecie to znalazło się w powszechnym użyciu i stało się niejako symbolem wydarzeń związanych z chorobą, śmiercią Jana Pawła II i żałobą po Nim. Popularność tego hasła każe jednak zastanowić się, na ile było to autentyczne doświadczenie konkretnych młodych ludzi, a na ile iluzja medialna.
Prezentowane w tej książce teksty są wynikiem badań socjologicznych poświęconych zjawisku “Pokolenia JP II”. Autorzy zastanawiają się, jakim doświadczeniem była dla młodych Polaków śmierć Jana Pawła II i jak należy interpretować ich ówczesne i późniejsze reakcje.   źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/jp-ii-pokolenie-czy-mozaika-wartosci.html źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/jp-ii-pokolenie-czy-mozaika-wartosci.html

Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
data wydania:
2006 (data przybliżona)

ISBN:
83-7298-955-9

liczba stron:
290

słowa kluczowe:
socjologia

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski