w

Tomasz Olczyk – Politrozrywka i popperswazja

Książka zawiera pogłębioną, interdyscyplinarną i wieloaspektową analizę telewizyjnej reklamy politycznej – najkosztowniejszej i najdynamiczniej rozwijającej się broni z arsenału nowoczesnego marketingu politycznego.

Autor obnaża mechanizmy perswazji stosowane w reklamie politycznej, pokazuje jak w ich działaniu wykorzystywane są zasoby kultury popularnej i szczegółowo analizuje ukryte struktury wirtualnych światów kreowanych na ekranach telewizorów.

Książka ukazuje jakościową i ilościową ewolucję reklamy politycznej w kontekście dynamicznych relacji między światem mediów i polityki, relacji które w coraz większym stopniu sprowadzają politykę do kolejnej formy rozrywki, komunikację polityczną zamieniają w rodzaj “sztuki popularnej”, liderów politycznych w celebrytów, mediatyzowane kampanie wyborcze w połączenie walki bokserskiej z karnawałem, wyborców zaś w fanów i kibiców.

Książka zainteresuje medioznawców, politologów, antropologów, badaczy kultury popularnej i wszystkich tych, którzy chcą się dowiedzieć na co partie przeznaczają lwią część wielomilionowych dotacji jakie co roku otrzymują z budżetu.   źródło opisu: http://www.waip.com.pl/index.php/waip/waip/serie_w…(?) źródło okładki: http://www.waip.com.pl/var/plain/storage/images/me…»

Wydawnictwo:
Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
data wydania:
2009 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-7644-002-6

liczba stron:
557

słowa kluczowe:
Politologia

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski