Peter William Atkins – Podstawy chemii fizycznej

Jest to cieszący się dużą popularnością w Europie podręcznik chemii fizycznej, w którym autor, jeden z najbardziej kompetentnych naukowców w tej dziedzinie, zawarł kompletny opis ilościowy przemian materii, znacznie wykraczający poza ramy klasycznej chemii fizycznej, za to dobrze przystający do wykładów z tego przedmiotu prowadzonych na polskich uczelniach.

Podręcznik został napisany przystępnie i logicznie, nie obciąża Czytelnika nadmiarem matematyki. Jego walory dydaktyczne zwiększają również znakomicie przygotowane ilustracje, dane liczbowe i przykłady oraz dobrze dobrane zadania i problemy do rozwiązania przez Czytelnika.

Książka jest przeznaczona dla studentów pierwszych lat przyrodniczych kierunków studiów uniwersyteckich: chemii, biologii, geologii, ochrony środowiska, biofizyki; niektórych wydziałów wyższych szkół technicznych, rolniczych i pedagogicznych, a także dla nauczycieli i uczniów klas o profilu chemiczno-biologicznym w szkołach ponadgimnazjalnych.   źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2009 źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
tytuł oryginału:
Elements of Physical Chemistry

data wydania:
2009 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-01-15334-2

liczba stron:
644

słowa kluczowe:
chemia fizyczna , chemia , atkins , podstawy chemii

kategoria:
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)

język:
polski