w

Philipp Meyer – Rdza

Urzekająca opowieść o tych, którym kryzys nie zabrał uczuć…

Najbystrzejszy chłopak w miasteczku Buell to Isaac English. Zamiast jednak iść na studia, zostaje w domu, by opiekować się chorym ojcem po tym, jak matka popełniła samobójstwo, a starsza siostra, Lee, wyprowadziła się daleko. Teraz także Isaac pragnie się stąd wyrwać. I nawet najlepszy przyjaciel, Billy Poe, nie stanie mu na drodze.
Ten potężny, niedoszły sportowiec ciągle mieszka w przyczepie swojej matki, Grace. Skory do bójki stanie się przyczyną czegoś, co zupełnie odmieni losy obu przyjaciół i wystawi na próbę ich przyjaźń.
A także lojalność kochanków, Grace i Harrisa, miejscowego stróża prawa. Bo w obliczu kryzysu i zamknięcia pobliskiej huty ważniejszą rzeczą od prawa jest chyba słuszność postępowania w skomplikowanej sytuacji…
“To nie o Billy’ego Poe tak naprawdę się martwił. Od lat wiedział, jak ten chłopak skończy. W pewnym wieku ludzie poruszali się już własną trajektorią. Najlepsze, co można było zrobić, to próbować szturchnąć ich tak, by wrócili na właściwy kurs. Trajektoria Billy’ego Poe objawiła się dosyć wcześnie; to nie jego losem się przejmował. Przejmował się Grace i tym, jak to na nią wpłynie”.
Powieść Philippa Meyera kontynuuje te najlepsze amerykańskie tradycje pisarskie, poczynając od Johna Steinbecka, poprzez prozę J.D. Salingera, a na historiach Cormaca McCarthy’ego kończąc…
SUNDAY TELEGRAPH   źródło opisu: Wydawnictwo C&T źródło okładki: Wydawnictwo C&T

Wydawnictwo:
C&T Crime & Thriller
tytuł oryginału:
American Rust

data wydania:
9 października 2013

ISBN:
9788374702836

liczba stron:
314

słowa kluczowe:
Violetta Dobosz

kategoria:
Literatura piękna

język:
polski