Językoznawstwo

Piotr Przywara – Słownictwo angielskie w ćwiczeniach

150 tematów pogrupowanych w 21 rozdziałach pozwala w formie prostych ćwiczeń poznać, rozszerzyć i utrwalić słownictwo języka angielskiego.

Autor wybrał słownictwo niezbędne do swobodnego i precyzyjnego wysławiania się w języku angielskim, przy czym nacisk położony został na wybór najczęściej używanych, współczesnych wyrażeń oraz tych, które sprawiają Polakom najwięcej problemów.

Ćwiczenia zawierają zarówno słownictwo niezbędne do charakterystyki osób (wygląd, charakter, rodzina), omawiania spraw życia codziennego (praca, nauka, transport, technologia, pieniądze), jak i dyskusji o środowisku naturalnym, życiu społecznym czy sztuce. Dla ułatwienia książka zawiera klucz odpowiedzi oraz jest bogato ilustrowana. Książka może być używana na wszystkich poziomach edukacji, od szkoły podstawowej do studiów oraz na wszelkiego rodzaju kursach językowych, a także do samodzielnej nauki.   źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/80678/slownictwo-…(?) źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/80678/slownictwo-…»

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
data wydania:
2012 (data przybliżona)

ISBN:
9788301165420

kategoria:
językoznawstwo, nauka o literaturze

język:
polski