literatura faktu

Piotr Semka – Recydywa?

„Lewy czerwcowy” – prawie ćwierć wieku po obaleniu rządu Jana Olszewskiego, książka bestseller Jacka Kurskiego i Piotra Semki odnosząca się do tamtych wydarzeń znów trafia do księgarń pod nowym tytułem „Recydywa?”.

Pierwsze wydanie książki stało się punktem wyjścia dla głośnego filmu „Nocna zmiana”, i której specjalną piosenkę poświęcił Kazik Staszewski.

Nowa edycja, pod znamiennym tytułem „Recydywa?”, nawiązuje do tego, co dziś dzieje się w Polsce, gdy wiele pytań, postawionych w pierwszym wydaniu, staje się znów paląco aktualnych.

Piotr Semka dotarł do wszystkich bohaterów książki sprzed 24 lat i poprosił ich o nowe wywiady-suplementy do starych rozmów. Właśnie teraz , gdy 24 lata po „nocnej zmianie” atmosfera polityczna bardzo przypomina epokę i dylematy rządu Jana Olszewskiego.

Piotr Semka w rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim, Antonim Macierewiczem, Janem Parysem i Grzegorzem Kostrzewą-Zorbasem, Janem Olszewskim, Adamem Glapińskim.   źródło opisu: /www.editionsspotkania.pl/pl/p/Recydywa/84 źródło okładki: www.editionsspotkania.pl

Wydawnictwo:
Editions Spotkania
data wydania:
4 czerwca 2016

ISBN:
9788379651764

liczba stron:
524

kategoria:
literatura faktu

język:
polski

Wpis wyświetlony 7991 razy od 05.01.2017. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz