Ebooki

R. L. Lafevers – Teodozja i Berło Ozyrysa

Teodozja Throckmorton, podczas przyjęcia wydanego przez swoich rodziców w Muzeum Legend i Starożytności, nieoczekiwanie spotyka pana Tetleya. Tetley jest członkiem złowrogiej tajnej organizacji o nazwie Węże Chaosu, dążącej do zapanowania nad światem. Ostatnio zetknęła się z nim w dramatycznych okolicznościach w staroegipskim grobowcu i teraz domyśla się, że jego powrót może oznaczać tylko jedno: Węże Chaosu znów wkraczają do akcji!
Gdy ginie kilkanaście mumii, które następnie pojawiają się w tajemniczy sposób w Muzeum Legend i Starożytności, Teodozja pojmuje, że wypadki zaczynają wymykać się spod kontroli. Jej ojciec zostaje oskarżony o kradzież mumii i dziewczynka stara się za wszelką cenę oczyścić go z podejrzeń i uchronić przed więzieniem. Ponadto musi odkryć, co knują Węże Chaosu.
Teodozja ponownie stawia czoło sekretnym stowarzyszeniom, złowieszczym klątwom oraz niewyobrażalnie potężnej czarnej magii, która może wpaść w ręce wrogów. W tej nierównej walce będzie zdana niemal wyłącznie na swą inteligencję i spryt, choć uzyska też wsparcie z najbardziej nieoczekiwanej strony. Czy uda się jej pokonać złowrogie Węże Chaosu, zamierzające zniszczyć Wielką Brytanię?   źródło opisu: okładka źródło okładki: Google

Wydawnictwo:
Egmont Polska
tytuł oryginału:
Theodosia and the Staff of Osiris

data wydania:
2010 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-237-7449-5

liczba stron:
390

słowa kluczowe:
starozytność , Ozyrys , Węże Chaosu

kategoria:
Literatura dziecięca

język:
polski

Wpis wyświetlony 1796 razy od 24.12.2016. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i DOC.

Dodaj komentarz