Filozofia i etyka

Ramesh S. Balsekar – Kogo to obchodzi?! Unikalne nauki Ramesha S. Balsekara

Nowa książka wydana kilka dni temu w moim wydawnictwie to „Kogo to obchodzi?! Unikalne nauki Ramesha S. Balsekara” Jest to zapis rozmów przeprowadzonych z wybitnym panditą z Bombaju, Rameshem Balsekarem dotyczących rozwoju duchowego, natury umysłu, świadomości, Boga i rzeczywistości.

Ramesh Balsekar to bezpośredni uczeń Nisargaddata Maharaja oraz Ramana Maharishiego, dwóch urzeczywistnionych joginów, którzy w swoich naukach wychodzili poza koncepcję osobowego Boga a rzeczywistość pojmowali jako niepodzielony twór, który jest emanacją Jaźni, Boga, Pustki ale nie jest od nich różny.

Ramesh Balsekar w swoim rozmowach w bezkompromisowy i przenikliwy sposób ukazuje nam świat widziany oczami mędrca, w którym podziały na ciało i umysł, Boga i Człowieka, dobro i zło to tylko funkcje ego, uwarunkowania nieistniejącego złudzenia, które rządzi nami od zarania dziejów. Ramesh dekonstruuje ludzkie ego i pokazuje, że prawdziwa wolność od przeciwieństw, wolność od awersji i lgnięcia są możliwe dopiero wówczas, gdy złudzenie to się rozpuści.   źródło opisu: http://advaita.pl/?14,kogo-to-obchodzi-! źródło okładki: http://advaita.pl/?14,kogo-to-obchodzi-!

Wydawnictwo:
Advaita Press
data wydania:
12 lipca 2012

ISBN:
9788393457519

liczba stron:
232

kategoria:
filozofia i etyka

język:
polski

Wpis wyświetlony 1326 razy od 04.01.2017. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz