Ebooki

Randy Singer – Adwokat

Jego pierwszy proces zmienił bieg historii. Ostatni zmieni losy imperium.

Podczas procesu Jezusa z Nazaretu Teofil, błyskotliwy młody asesor pochodzący z wyższych sfer Rzymu, stoi za Poncjuszem Piłatem i podszeptuje mu, by zaproponował uwolnienie Barabasza. Ta strategia przynosi skutek przeciwny do zamierzonego.

Teofil na zawsze zapamiętuje widok niewinnego człowieka, niesprawiedliwie skazanego na mękę najgorszej możliwej śmierci – ukrzyżowania.

Gdy wraca do Rzymu, musi się sprawdzić jako jeden z prawników cesarstwa. Przetrzymuje niebezpieczne knowania, procesy o zdradę, okrucieństwo cesarza. Te wydarzenia pozostawiają jednak zmazę zarówno na imperium, jak i na niespokojnej duszy Teofila.

W końcu on sam musi się zmierzyć z najbardziej osławionym z cesarzy, niepoczytalnym Neronem, broniąc przed nim Pawła z Tarsu. Czy Teofil będzie umiał przeprowadzić tę obronę? Czy zdoła uchronić przed egzekucją kolejnego niewinnego człowieka?

Książka ukazuje się w ramach serii NA OSI CZASU.

Nagrody:
2015 ECPA Christian Book Award for Fiction
2015 Christy Award finalistźródło opisu: https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Beletrystyka…(?) źródło okładki: https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Beletrystyka…»

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Tytuł oryginału:
The Advocate
Data wydania:
20 maja 2016
ISBN:
9788375168945
Liczba stron:
480
Słowa kluczowe:
Marta Bortnowska , religia , beletrystyka chrześcijańska
Kategoria:
religia
Język:
polski

Dodaj komentarz