Ebooki

Richard Phillips Feynman – Feynmana wykłady z fizyki. Feynman radzi

Feynman radzi to uzupełnienie jednego z najpopularniejszych podręczników fizyki Feynmana wykłady z fizyki! Prezentuje metody rozwiązywania zadań, wspomnienia Matthew Sandsa oraz zadania z odpowiedziami Roberta B. Leightona i Rochusa E. Vogta.

W książce zawarte są 4 wykłady, które Richard Feynman prowadził dla studentów, a których nie włączył do swojego sławnego podręcznika Feynmana wykłady z fizyki. Trzy z nich zostały poświęcone metodom rozwiązywania zadań, a jeden – teorii bezwładności. Czytelnik znajdzie tu także zadania z odpowiedziami. Z charakterystycznym zacięciem, wnikliwością i humorem autor omawia problemy, z którymi borykają się studenci, i przekazuje cenne rady, jak rozwiązywać zadania fizyczne.

Publikację zamyka dodatek o Richardzie P. Feynmanie (zob. fragment), napisany przez wybitnego polskiego fizyka, prof. Andrzeja K. Wróblewskiego.

Książka, podobnie jak Feynmana wykłady z fizyki, przeznaczona jest zarówno dla studenów i naukowców, jak i wszystkich interesujących się fizyką.  

Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
tytuł oryginału:
Feynman’s Tips on Physics

data wydania:
2008 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-01-14998-7

liczba stron:
150

słowa kluczowe:
fizyka , wykłady , podręcznik , richard feynman

kategoria:
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)

język:
polski

Dodaj komentarz