Inne

Rick Riordan – Miecz Lata

MAGNUS CHASE nie jest typem grzecznego chłopca. Od strasznej nocy przed dwoma laty, kiedy mama kazała mu uciekać, a potem zginęła, żyje samotnie na ulicach Bostonu. Przetrwał dzięki sprytowi i inteligencji, będąc zawsze o krok przed policją i kuratoriami.

Pewnego dnia Magnus dowiaduje się, że ktoś jeszcze usiłuje go znaleźć – wuj Randolph, człowiek, przed którym mama zawsze go ostrzegała. Kiedy usiłuje przechytrzyć wuja, wpada prosto w jego łapy. Randolph zaczyna mu opowiadać coś, co brzmi jak brednie o skandynawskiej historii i dziedzictwie Magnusa – zaginionej od tysięcy lat broni.

Coraz więcej elementów układanki zaczyna się jednak składać w sensowną całość. Z zakamarków pamięci Magnusa powracają powieści o bogach Asgardu, wilkach i Ragnaröku – dniu sądu. Ale Chase nie ma czasu na zastanawianie się nad tym, ponieważ świat zostaje zaatakowany przez ogniste olbrzymy i Magnus musi wybrać między własnym bezpieczeństwem a życiem wielu niewinnych ludzi.   źródło opisu: Wydawnictwo Galeria Książki, 2015 źródło okładki: https://galeriaksiazki.pl/

Wydawnictwo:
Galeria Książki
tytuł oryginału:
The Sword of Summer

data wydania:
21 października 2015

ISBN:
9781423160915

liczba stron:
520

słowa kluczowe:
Agnieszka Fulińska , literatura amerykańska , bogowie , mitologia nordycka , mitologia , ratowanie świata

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski

Dodaj komentarz