Ebooki

Rinaldo Falsini – Liturgia. Odpowiedzi na trudne pytania

Jednym z najważniejszych celów odnowy Kościoła, zainicjowanej przez Sobór Watykański II, była reforma liturgii. Wierni, którzy wyrwani zostali ze swego wielowiekowego stanu pasywności i „szarzyzny” religijnej i zmuszeni do uczestniczenia w dynamicznych celebracjach, nierzadko reagowali oburzeniem lub brakiem zrozumienia dla wprowadzanych reform.

Z drugiej strony, zmiany były wprowadzane często pospiesznie i bezładnie, pogłębiając jeszcze poczucie chaosu i zagubienia. Stąd też pytania, protesty, narzekania na śpiewy czy gesty, dla których w ciszy naszych kościołów nie było poprzednio miejsca. Pomimo upływu wielu lat od wprowadzenia reformy, dziedzina ta wciąż jeszcze wzbudza wiele emocji.

Książka „Liturgia” składa się z serii pytań, wraz z odpowiedziami, jakie w ciągu kilku ostatnich lat publikowane były na łamach tygodnika „Famiglia Cristiana”. Zebrany materiał koncentruje się na podstawowych punktach praktyk religijnych: celebracji mszy św., sakramentach pokuty i Eucharystii, realizacji i skuteczności reformy liturgicznej.  

Wydawnictwo:
M
tytuł oryginału:
La Liturgia. Risposta alle domande più provocatorie

data wydania:
2010 (data przybliżona)

ISBN:
9788375952490

liczba stron:
208

słowa kluczowe:
liturgia , Msza Święta , sobór , NOM

kategoria:
religia

język:
polski

Wpis wyświetlony 5812 razy od 10.09.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku pdf i MOBI.

Dodaj komentarz