literatura faktu

Robert Lesslie – Anioły na izbie przyjęć

Autentyczne inspirujące historie spisane przez lekarza izby przyjęć

Kronika ludzkości w jej najlepszym wydaniu.
Ludzie pełni troski o innych, współczujący, wrażliwi i czuli w trudnych okolicznościach. To takiego lekarstwa potrzebujemy najbardziej, a jest ono podawane na każdej stronie Aniołów na izbie przyjęć, opowieści o najlepszej stronie ludzkości.

Richard Thomas
aktor filmowy, telewizyjny i teatralny

„Aniołowie na izbie przyjęć” to książka, którą trudno odłożyć na półkę. Czytając ją, przenosimy się na izbę przyjęć, gdzie jesteśmy z doktorem Lesslie’em w każdych okolicznościach, a każda z opisanych sytuacji ukazuje duchowy wymiar życia i śmierci w sposób, jakiego większość z nas nigdy osobiście nie będzie mogła doświadczyć. Potrzeba ciągłego podejmowania decyzji w ułamku sekundy przypomina mi chwile na boisku do koszykówki. Każdą z tych historii czytałem z przyjemnością”.

Bobby Jones
jeden z założycieli 2XSALT, gwiazda NBA, członek drużyny Philadelphia 76ers w 1983 r., kiedy pokonała Los Angeles Lakers w walce o mistrzostwo świata

W epoce, w której pacjent postrzegany jest jako numer ubezpieczenia, dr Lesslie odbudowuje blaknący obraz lekarza, dla którego to pacjent jest w centrum uwagi… Jeśli kiedykolwiek wyląduję na szpitalnej izbie przyjęć, to mam nadzieję, że dr Lesslie będzie tam na mnie czekał.
Randall Ruble
dyrektor Erskine College and Seminary

Poznajemy niezwykłą plejadę postaci, które wchodzą między nas przez drzwi izby przyjęć szpitala w południowej Karolinie…
doktor Robert Lesslie też tam jest, wierny, pełen zrozumienia lekarz, z sercem pełnym współczucia i wypatrujący oznak Bożej obecności pośród ludzkich potrzeb.
Thomas Long
wykładowca homiletyki
Candler School of Theology, Emory University

Jeśli nie wierzysz w anioły, …

powinieneś spędzić trochę czasu na szpitalnej izbie przyjęć. Dowiesz się wtedy, że anioły naprawdę istnieją. Niektóre z nich są pielęgniarkami, garstka jest lekarzami, a wielu to tak zwani „zwykli ludzie”.

… Czasem trzeba się im bardzo mocno przyjrzeć, żeby dostrzec ich skrzydła, jak w przypadku odzianej w wykrochmalony strój przełożonej pielęgniarek Virginii Granger. Jej serce pełne współczucia kryje się za stalowym spojrzeniem, które w jednej chwili potrafi uciszyć wojowniczo nastawionego pacjenta.

… Czasem wywołują na twarzy szeroki uśmiech, tak jak William Purvis – znany też jako „Max Bruiser”– zawodowy zapaśnik, który ląduje na izbie przyjęć po starciu z nieoczekiwanym przeciwnikiem.

… Innym razem musimy zasłaniać twarz, by nie oślepił nas bijący od nich blask, jak w zetknięciu z chorującą na astmę Macey Love, której determinacja w okazywaniu miłości dwóm wnuczkom, które ma pod opieką – a przy okazji każdemu innemu, kogo napotka – przejawia się w jej jaśniejącym uśmiechu.

Czytając te prawdziwe historie – z których jedne skłaniają do przemyśleń, inne po prostu są piękne, a inne emocjonujące – będziesz w stanie doświadczyć radości i zmagań ludzi, takich jak my. Wraz z bohaterami tych opowieści możesz zajrzeć w głąb własnego serca, szukając odpowiedzi na to, jak odnaleźć pokój i łaskę w ciemności i jak dobrze żyć w światłości.   źródło opisu: dobryskarbiec.pl źródło okładki: dobryskarbiec.pl

Wydawnictwo:
Dobry Skarbiec.pl
data wydania:
2014 (data przybliżona)

ISBN:
9788361131014

liczba stron:
288

słowa kluczowe:
szpital , izba przyjęć , lekarze , choroba

kategoria:
literatura faktu

język:
polski

Wpis wyświetlony 5426 razy od 05.01.2017. Użytkownicy najczęściej szukali pliku epub i mobi.

Dodaj komentarz