w

Robert McCammon – Łabędzi śpiew. Księga I

W odpowiedzi na bezprecedensowo wrogi atak rząd decyduje się użyć broni atomowej. Ameryka, jaką znaliśmy, przestaje istnieć. Teraz wszyscy, od prezydenta USA po nowojorskich bezdomnych, będą walczyć o pozostanie przy życiu.
Na pustyni rządzonej przez strach i agresję, zaludnionej przez potwory i samozwańcze armie, każdy z tych, którzy przeżyli Apokalipsę, zostanie uczestnikiem ostatniej bitwy między dobrem a złem – bitwy która zadecyduje o losach ludzkości.
Siostra, która w gruzach Manhattanu znajduje dziwny szklany artefakt, będący katalizatorem przemian… Joshua Hutchins, były zapaśnik, który chroni się przed opadem promieniotwórczym na stacji benzynowej w Nebrasce… I ona, dziewczynka obdarzona szczególnym darem, która wędruje wraz z Joshem do miasta w Missouri, gdzie zacznie uzdrawiać.
Lecz przedwieczna moc, która zniszczyła Ziemię, wciąż zaciąga rekrutów do swej nieznużonej armii. Nie zawaha się sięgnąć po uzdrowicielkę…   źródło opisu: Wydawnictwo Papierowy Księżyc, 2016 źródło okładki: Wydawnictwo Papierowy Księżyc, 2016

Wydawnictwo:
Papierowy Księżyc
tytuł oryginału:
Swan Song

data wydania:
17 lutego 2016

ISBN:
9788361386803

liczba stron:
524

słowa kluczowe:
Maria Grabska-Ryńska , zagłada ludzkości , postapokalipsa

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski