Robert Ward – Moja droga do Santiago. Opowieść pielgrzyma agnostyka

Robert Ward zawsze lubił podróżować, szczególnie pieszo. Kiedy odkrył prastarą trasę pielgrzymkową do hiszpańskiego Santiago, poczuł, że musi podążyć tym historycznym szlakiem i go doświadczyć.

Począwszy od swojej pierwszej podróży po Camino de Santiago Ward zakochał się w krajobrazie, historii, sztuce i romantyzmie starego szlaku pielgrzymkowego. Ponad wszystko jednak zauroczyli Warda ludzie Camino, zarówno serdeczni Hiszpanie, którzy służą podróżnym pomocą, jak i wytrwali pielgrzymi, którzy przybywają z całego świata, aby dowiedzieć się, co to znaczy przebyć ponad osiemset kilometrów krok po kroku.

W książce Wszyscy dobrzy pielgrzymi Ward wraca na Camino po raz piąty i dzieli szlak z obsadą postaci jak z Opowieści kanterberyjskich, w tym z brazylijskim magiem, Buddą z Bawarii, pokutującym francuskim legionistą, lubiącym wypić Don Kiszotem na wózku, Najświętszą Panną z Wózkiem, Trzema Mariami, „Spice Pilgrims”, templariuszami i samym świętym Jakubem w postaci krzepkiego Holendra.

Wardowi wydaje się, że wie, na co się porywa, zaczynając swoją najnowszą pielgrzymkę, lecz – jak nauczyły go liczne poprzednie podróże na Camino – na Drodze nigdy nie brakuje niespodzianek. Każdy dzień przynosi nowe lekcje, przyjaźnie, pytania, wspomnienia, dary i wyzwania, udowadniając Wardowi, że to nie pielgrzym idzie po Camino – to Camino odbywa się w pielgrzymie.   źródło opisu: Wydawnictwo Sic!, 2010 źródło okładki: http://www.wydawnictwo-sic.com.pl/ksiazka/281/Moja…»

Wydawnictwo:
Sic!
tytuł oryginału:
All the Good Pilgrims. Tales of the Camino de Santiago

data wydania:
2010 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-61967-07-1

liczba stron:
284

słowa kluczowe:
Camino , Santiago de Compostela

kategoria:
Literatura podróżnicza

język:
polski