Inne

Roger Zelazny – Kroniki Amberu. Tom 1

Istnieją dwa światy – Amber i Dworce Chaosu. Pomiędzy nimi istnieje nieskończona liczba cieni – rzeczywistości równoległych, które są tylko bladym odbiciem prawdziwych światów.

Corwin jest księciem i prawowitym następcą tronu Amberu. W wyniku wypadku stracił pamięć i nieświadom tego, kim jest, spędził na Ziemi wiele stuleci. Jednak gdy ktoś z jego krewniaków chce go zabić, Corwin musi sobie przypomnieć swoją przeszłość. Dowiaduje się, że jego rodzina posiada niezwykłe zdolności, pozwalające na kontrolowanie rzeczywistości i podróżowanie pomiędzy wymiarami. Corwin postanawia wyjaśnić tajemnicę zniknięcia swego ojca, króla Oberona i staje do brutalnej walki o należny mu tron.

„Zelazny to niezrównany gawędziarz. Stworzył światy tak kolorowe, egzotyczne i niezapomniane, jakich nikt w naszym gatunku literackim jeszcze nie widział”.
George R.R. Martin

Kroniki zawierają kolejno: „książąt Amberu ebook pdf mobi epub" style="text-decoration: underline">Dziewięciu książąt Amberu”; „Karabiny Avalonu”; „Znak jednorożca”; „Ręka Oberona” i „Dworce chaosu”   źródło opisu: http://www.zysk.com.pl/ źródło okładki: http://www.zysk.com.pl/

Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
tytuł oryginału:
Nine Princes in Amber, The Guns of Avalon, The Sign of the Unicorn, The Hand of Oberon, The Courts of Chaos

data wydania:
2 lutego 2015

ISBN:
9788375062496

liczba stron:
640

słowa kluczowe:
Amber

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski

Wpis wyświetlony 3335 razy od 20.06.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku epub i mobi.

Dodaj komentarz