literatura faktu

Romuald Owczarek – U bram "Riese"

W czasie II wojny światowej w ramach ściśle tajnego projektu o kryptonimie „Riese” III Rzesza prowadziła w Górach Sowich budowę ogromnych podziemnych obiektów. Równolegle trwał proces przenoszenia do okolicznych miejscowości wielu niemieckich zakładów zbrojeniowych. Z powodu tych działań od lat pojawia się pytanie o ewentualne powiązania projektu „Riese” z przemysłem zbrojeniowym III Rzeszy. Według jednej z hipotez, na skutek niepowodzeń na frontach, na biurkach niemieckich planistów powstała koncepcja, aby podziemne obiekty „Riese” wykorzystać jako centrum montażu tajnych broni, w tym mitycznej Wunderwaffe. Romuald Owczarek postanowił zweryfikować te przypuszczenia oraz dać odpowiedź na kluczowe dla sprawy pytanie: Co naprawdę działo się tuż za strefą specjalną zona „Riese”?
Książka U bram „Riese” to efekt wielu lat mozolnego śledztwa, które było prowadzone przede wszystkim w archiwach, ale również w terenie. Przedstawia ona zupełnie nieznaną historię wojennych zmagań niemieckich koncernów zbrojeniowych w rejonie Gór Sowich oraz ich powojenne losy.
Czy znany z dociekliwości Romuald Owczarek dotarł do zapomnianych dokumentów i odnalazł świadków, którzy odsłonili przed nim kulisy ukrytej w Górach Sowich tajnej produkcji zbrojeniowej III Rzeszy? Czy natrafił na dolnośląski ślad Wunderwaffe?

UWAGA! Książka zawiera wiele nigdy niepublikowanych niemieckich dokumentów, w tym planów zakładów zbrojeniowych III Rzeszy działających w czasach II wojny światowej w rejonie Gór Sowich.   źródło opisu: http://www.technol.anv.pl źródło okładki: http://www.technol.anv.pl

Wydawnictwo:
Technol
data wydania:
18 lipca 2013

ISBN:
9788360762462

liczba stron:
384

słowa kluczowe:
historia polski , III Rzesza , dokumenty , fakty , Góry Sowie

kategoria:
literatura faktu

język:
polski

Wpis wyświetlony 3568 razy od 05.01.2017. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i DOC.

Dodaj komentarz