Ronald D. Siegel – Uważność. Trening pokonywania codziennych trudności

Praktyka uważności jako recepta na wszelkie trudności życiowe.

Uważność to droga do dobrego samopoczucia, daje ona również narzędzia, dzięki którym poradzimy sobie z wszelkimi przeszkodami, jakie pojawiają się w życiu. Mimo, że może wydawać się ona egzotyczna, można ją stosować bez specjalnego treningu i poświęcania jej mnóstwa czasu. Terapeuta cieszący się zaufaniem wielu pacjentów i ekspert w dziedzinie uważności, dr Ronald Siegel w tym niezwykłym poradniku pokazuje dokładnie, w jaki sposób można to osiągnąć.

Znajdziecie tu skuteczne strategie, z których możecie korzystać, jadąc samochodem, wyprowadzając psa na spacer czy też zmywając naczynia. Dowiecie się, jak regularnie medytować, mając do dyspozycji tylko dwadzieścia minut dziennie. Dzięki elastycznemu planowi działania, będziecie bardziej skoncentrowani i wydajni w codziennym życiu, lepiej poradzicie sobie z trudnymi uczuciami, jak smutek czy złość, pogłębicie związek małżeński lub partnerski, poczujecie się bardziej wypoczęci i mniej zestresowani, opanujecie niezdrowe nawyki, doznacie ulgi w stanach lękowych lub depresji, pozbędziecie się spowodowanego przez stres bólu, bezsenności i innych problemów somatycznych.

Zacznijcie zrównoważone życie – od teraz.   źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl

Wydawnictwo:
Czarna Owca
tytuł oryginału:
The Mindfulness Solution. Everyday Practices for Everyday Problems

data wydania:
czerwiec 2011 (data przybliżona)

ISBN:
978-83-7554-316-2

liczba stron:
448

słowa kluczowe:
Ronald Siegel , uważność , psychologia

kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

język:
polski