Literatura popularnonaukowa

Sławomir Sojak – Podstawy rachunkowości

Podstawy rachunkowości to nowy podręcznik akademicki opracowany przez pracowników Katedry Rachunkowości Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania -Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Autorzy wyjaśniają w nim w sposób przystępny teoretyczne podstawy, założenia i koncepcje rachunkowości poczynając od funkcjonowania kont księgowych, poprzez najważniejsze zagadnienia związane z pomiarem, wyceną i ewidencją operacji gospodarczych, kalkulacją kosztów jednostkowych, a kończąc na problematyce sprawozdań finansowych.

Tak szeroki zakres tematyczny powoduje, że jest on przeznaczony jako podręcznik obowiązkowy do wykładów z Podstaw rachunkowości i Rachunkowości finansowej na wszystkich kierunkach studiów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK. Może on być także z powodzeniem wykorzystany do nauki rachunkowości w szkołach średnich o profilu ekonomicznym.

Korzystanie z podręcznika ułatwiają liczne przykłady i schematy ewidencyjne, natomiast utrwaleniu zdobytych wiadomości służą zadania zamieszczone na końcu poszczególnych rozdziałów.   źródło opisu: okładka źródło okładki: okładka

Wydawnictwo:
Janina Stankiewicz
kategoria:
Literatura popularnonaukowa

język:
polski

Wpis wyświetlony 8968 razy od 04.01.2017. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i DOC.

Dodaj komentarz