Biznes i finanse

Stanisław Rudnicki – Nabycie przez zasiedzenie

Zasiedzenie to instytucja, która w systemie współczesnego prawa polskiego jest sposobem nabycia przez nieuprawnionego posiadacza własności nieruchomości, wieczystego użytkowania, służebności gruntowych oraz rzeczy ruchomych.

Autor wyczerpująco omówił przedmiot, przesłanki i skutki zasiedzenia, a także procedurę stwierdzenia zasiedzenia, odwołując się do licznych orzeczeń Sądu Najwyższego. Przybliżył trudne zagadnienia biegu zasiedzenia w świetle przepisów przejściowych, związane m.in. z przemianami ustrojowymi w Polsce. Istotną część opracowania zajmują wybrane kierunkowe orzeczenia Sądu Najwyższego w sprawach o zasiedzenie oraz przepisy bezpośrednio odnoszące się do tej instytucji.

Książka jest adresowana do sędziów, notariuszy, adwokatów, radców prawnych, pracowników organów administracji rządowej i samorządowej, studentów prawa, a także innych osób zainteresowanych problematyką nabycia przez zasiedzenie.   źródło opisu: http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl/prawo/26161,na…(?) źródło okładki: http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl/gfx/lexisnexis…»

Wydawnictwo:
LexisNexis
data wydania:
21 maja 2010

ISBN:
9788376204109

liczba stron:
232

kategoria:
biznes, finanse

język:
polski

Dodaj komentarz