Steve Olson – Mapowanie historii ludzkości. Przeszłość ukryta w naszych genach.

W tej szeroko zakrojonej opowieści o ostatnich 150 tysiącach lat historii człowieka Steve Olson wykorzystuje nowe odkrycia genetyczne, żeby pokazać jak powstawała ludzkość dzisiejszego świata.
W swej podróży przez cztery kontynenty Olson opisuje afrykańskie pochodzenie ludzi współczesnych oraz rozprzestrzenianie się naszych przodków na cały świat.
Przedstawia genealogię całej ludzkości wyjaśniając, na przykład, dlaczego każdy może twierdzić, że jego przodkami są Juliusz Cezar i Konfucjusz. Pisze o tym, w których punktach historia narodu żydowskiego zgadza się z opisem biblijnym i gdzie od niego odbiega. Mimo wszystkich różnic grupy ludzkie są do siebie podobne, stwierdza Olson, obalając mit, że istnieje biologiczna podstawa dzielenia ludzi na rasy.
“Mapowanie historii ludzkości”, sławiąc zarówno nasze podobieństwo, jak i różnorodność, jest mistrzowską syntezą ludzkiej przeszłości i teraźniejszości, która na zawsze zmieni nasz sposób myślenia o sobie i nasze stosunki z innymi.   źródło opisu: Dom Wydawniczy Rebis, Poznań 2003 źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wydawnictwo:
Rebis
tytuł oryginału:
Mapping Human History

data wydania:
2003 (data przybliżona)

ISBN:
83-7301-321-0

liczba stron:
336

kategoria:
popularnonaukowa

język:
polski