Steve Peters – Paradoks Szympansa. Przełomowy program zarządzania umysłem

Drugie wydanie bestsellerowej książki, która pomaga zrozumieć, jak funkcjonuje umysł człowieka!

– Emocje zbyt często dyktują ci, co robić?
– W sytuacjach stresowych trudno ci opanować irytację i zdenerwowanie?
– Odkładasz podjęcie decyzji w czasie?
– Zdarza ci się wątpić w swój sukces, ponieważ przejmujesz się opiniami innych?

Gdy odczuwasz spokój i myślisz w sposób racjonalny, przemawia przez ciebie Człowiek.
Kiedy pojawiają się irracjonalne myśli, gwałtowne emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem, a ty czujesz wściekłość lub zdenerwowanie – przemawia przez ciebie Szympans.

Szympans to część mózgu, która działa jak niezależna od ciebie maszyna. Jego żywiołem są kłębiące się w tobie emocje. Nie masz wpływu na jego naturę, ale możesz nim zarządzać.

Wewnętrzny Szympans może być twoim najlepszym przyjacielem lub największym wrogiem – na tym właśnie polega paradoks Szympansa!

Profesor Steve Peters, światowej sławy psychiatra tłumaczy naturę wewnętrznej walki, jaka odbywa się w umyśle, i wyjaśnia, jak wykorzystać tę wiedzę w każdym obszarze życia. Skuteczność tego rewolucyjnego modelu potwierdzają badania naukowe i sukcesy kolarzy brytyjskich podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, z którymi współpracował prof. Peters.

– Zrozum, jak funkcjonuje twój umysł.
– Pozbądź się nieracjonalnych i negatywnych myśli.
– Naucz się jeszcze lepiej kontrolować swoje emocje.
– Osiągnij najważniejsze cele życiowe: SZCZĘŚCIE, SUKCES I SPEŁNIENIE!

Książkę polecają:
Jeśli ktoś współpracował ze zwycięzcą Tour de France – Chrisem Froomem – to jest to wystarczająca rekomendacja, by przeczytać tę książkę.

Tomasz Staśkiewicz, trener biznesu, ultramaratończyk, dziennikarz INNPoland (grupa NaTemat.pl)

W umyśle człowieka bytują dwie różne istoty: „emocjonalny Szympans” i „racjonalny Człowiek”. Poradnik pokazuje, jak zarządzać emocjonalnym Szympansem, który jest w każdym z nas. Ta książka, choć napisana przez znanego profesora psychiatrii i jednocześnie konsultanta wielu medalistów olimpijskich, nie jest jednak pozycją naukową. To praktyczny program zarządzania własnym umysłem, tak by osiągnąć podstawowe cele życiowe, jakimi są szczęście, sukces i życiowe spełnienie.

dr Sergiusz Trzeciak, ekspert personal brandingu, autor dziewięciu książek, w tym Coaching marki osobistej, czyli kariera lidera, www.trzeciak.pl

Kluczem do zdrowego, szczęśliwego i pełnego sukcesu życia jest sprawnie działający mózg. I tak naprawdę jest! Autor książki w bardzo ciekawy i praktyczny sposób podpowiada, jak okiełznać skomplikowaną pracę mózgu. Odnosi się do codziennych trudności i wskazuje psychologiczne techniki, za pomocą których można szybko rozwiązać problemy. Polecam tę książkę wszystkim osobom, które chcą podnieść jakość swojego życia i dokonać w nim pozytywnych zmian.

Alicja Czyrska, psycholog, ekspert Cogninet ds. zdrowego mózgu

O autorze:

Prof. Steve Peters – światowej sławy psychiatra kliniczny z ponaddwudziestoletnim doświadczeniem, dyrektor kliniczny Mental Health Services, psychiatra sądowy współpracujący ze szpitalem Rampton Secure Hospital, wykładowca senior The University of Sheffield, opiekun studentów. Posiada tytuł magistra matematyki, medycyny i edukacji sportowej. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu medycyny sportowej, edukacji i psychiatrii. Konsultant psychiatrii w świecie sportu. Współpracuje z Liverpool Football Club oraz z drużynami England Football i Sky ProCycling. Przygotowuje zawodników do igrzysk olimpijskich oraz wielu innych imprez sportowych. Współdziała m.in. z Brytyjską Federacją Rowerową, zespołem England Rugby, uczestnikami Mistrzostw Świata w Snookerze oraz zawodową ligą Premier League Football. Skuteczność opracowanych przez niego technik zarządzania umysłem została potwierdzona wyśmienitym występem najlepszych kolarzy brytyjskich na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku i w Londynie w 2012 roku, z których przywieźli łącznie 26 medali, w tym 16 złotych.   źródło opisu: http://www.samosedno.com.pl/paradoks-szympansa-prz…(?) źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/paradoks-szympansa-prz…»

Wydawnictwo:
Edgard
tytuł oryginału:
The Chimp Paradox: The Mind Management Programme to Help You Achieve Success, Confidence and Happiness

data wydania:
sierpień 2016 (data przybliżona)

ISBN:
9788377883495

liczba stron:
320

słowa kluczowe:
szympans , psychologia , emocje , irracjonalne myśli , radzenie sobie ze stresem , kontrola emocji , sport , steve peters , kolarze brytyjscy

kategoria:
popularnonaukowa

język:
polski