Inne

Steven Erikson – Przypływy nocy

Po dziesięcioleciach wojny plemiona Tiste Edur zjednoczyły się wreszcie pod nieubłaganą władzą króla czarnoksiężnika Hirothów. Ale za pokój trzeba było zapłacić straszliwą cenę – pakt zawarty z tajemniczą mocą, której motywy są w najlepszym razie podejrzane, a w najgorszym śmiertelnie groźne.

Na południu ekspansjonistyczne królestwo Letheru pożarło już wszystkich mniej cywilizowanych sąsiadów. Jego głód jest zimny i nienasycony. Pożarło wszystkich oprócz Tiste Edur. W Letherze ma nastąpić od dawna przepowiadany renesans. Przekształci się on z królestwa i zagubionej kolonii Pierwszego Imperium w odrodzone imperium. Dlatego jego mieszkańcy skierowali chciwe spojrzenia na północ, ku bogatym i żyznym ziemiom oraz wybrzeżom Tiste Edur. Wszystko wskazuje na to, że Tiste Edur muszą upaść – albo pod przygniatającym ciężarem złota, albo pod ciosami mieczów. Takie jest przeznaczenie.

Na spotkaniu, na którym miał być podpisany wiekopomny traktat między tymi dwoma sąsiadami, przebudziły się starożytne siły. Albowiem starcie między tymi dwiema cywilizacjami jest jedynie bladym odbiciem znacznie starszej i bardziej pamiętnej walki – konfrontacji, w której sercu leży niezasklepiona jeszcze rana po dawnej zdradzie oraz pragnienie zemsty.

Tiste Edur – rodacy Trulla Sengara – wierzą, że najmroczniejsze pragnienia ducha przynoszą przypływy z południa, przypływy, które nadchodzą w środku nocy.   źródło opisu: http://mag.com.pl/ksiazka-1,2,1279–0-0-Przyp%C5%82ywy_nocy_wyd.2.html źródło okładki: http://mag.com.pl/ksiazka-1,2,1279–0-0-Przyp%C5%82ywy_nocy_wyd.2.html

Wydawnictwo:
Mag
tytuł oryginału:
Midnight Tides

data wydania:
6 marca 2013

ISBN:
9788374802888

liczba stron:
806

słowa kluczowe:
magia , literatura amerykańska , walka

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski

Wpis wyświetlony 9292 razy od 20.06.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz