Ebooki

Susanna Kaysen – Przerwana lekcja muzyki

Wrażliwość to nie choroba!
Jeśli miałeś szczęście – jechałeś na Woodstock, jeśli miałeś pecha – jechałeś do Wietnamu. A jeśli nie wiedziałeś, czego chcesz – lądowałeś w domu wariatów.

Wrażliwa, mająca problemy emocjonalne, nie potrafiąca odnaleźć się w otaczającym ją świecie Susanna po próbie samobójczej zostaje umieszczona przez swoich rodziców w szpitalu psychiatrycznym. Rozpoznane zostaje u niej występowanie osobowości borderline.
Początki szpitalnego życia są dla Susanny bardzo trudne, nie potrafi się pogodzić z rygorem, który zostaje jej narzucony już pierwszego dnia. Dziewczyna spotyka tu całą gamę barwnych charakterów i zaburzeń – od kleptomanki Giorginy przez molestowaną seksualnie, uzależnioną od valium i kurczaków Daisy, oszpeconą w trakcie pożaru Polly, aż po dominującą, żywiołową socjopatkę Lisę. Susanna szybko orientuje się, że bycie wzorową pacjentką nie jest tu mile widziane – kwitnie nielegalny handel valium, niesfornej Lisie zdarzają się ucieczki, a pielęgniarka Val lubi przymykać oko, na niektóre przewinienia.

Na podstawie książki nakręcono kultowy już film pod tym samym tytułem z Winoną Ryder, Angeliną Jolie, Brittany Murphy i Whoopi Goldberg.   źródło opisu: http://www.replika.eu/ źródło okładki: http://www.replika.eu/

Wydawnictwo:
Replika
tytuł oryginału:
Girl, Interrupted

data wydania:
20 maja 2015

ISBN:
9788376744513

liczba stron:
224

słowa kluczowe:
powieść psychologiczna , szpital psychiatryczny , Paweł Laskowicz

kategoria:
literatura współczesna

język:
polski

Wpis wyświetlony 2775 razy od 09.02.2023. Użytkownicy najczęściej szukali pliku pdf i MOBI.

Dodaj komentarz