Ebooki

Svein Nyhus – Tato!

Jest noc. Tomek, mały chłopiec, siedzi w swoim łóżeczku i zastanawia się, co robi jego tata w tym momencie. Rozmyśla jak to było, gdy tata był mały, co by się działo gdyby tata był teraz z nim. Na pewno byłoby wspaniale, bo tata jest strasznie fajny, odważny, jest strasznie dobry i nawet wyższy od króla, no i ma wielkie buty jak magnetofony. Może tata patrzy teraz na księżyc, jeśli tak to patrzymy na to samo”.

Wspaniała opowieść o chłopcu, który tęskni za ukochanym tatą i poprzez różne sytuacje odmalowuje go jako idealnego ojca, prawdziwego bohatera z bajki. Historia o najgłębszych marzeniach, tęsknotach i pragnieniach dziecka, z mistrzowskimi ilustracjami samego autora.

Książka, która podbiła serca Małych Czytelników i ich rodziców w wielu krajach. Została przetłumaczona, między innymi, na język angielski, francuski, hiszpański, szwedzki.
W Norwegii uznana została za najpiękniejszą książkę roku, zdobyła prestiżową nagrodę norweskiego Ministerstwa Kultury, zapoczątkowała społeczna debatę na temat roli ojca.   źródło opisu: Wydawnictwo EneDueRabe, 2008 źródło okładki: http://www.eneduerabe.eu/

Wydawnictwo:
EneDueRabe
tytuł oryginału:
Pappa

data wydania:
czerwiec 2008 (data przybliżona)

ISBN:
9878392724841

liczba stron:
28

słowa kluczowe:
dla dzieci , książka obrazkowa

kategoria:
Literatura dziecięca

język:
polski

Wpis wyświetlony 5083 razy od 24.12.2016. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i DOC.

Dodaj komentarz