Temple Grandin – Zwierzęta czynią nas ludźmi

Temple Grandin ma niezwykły dar wnikania w życie wewnętrzne zwierząt. Nie tylko z racji wykształcenia (zdobyła tytuł doktora nauk o zwierzętach na uniwersytecie w Colorado), ale również dlatego, że jest osobą dotkniętą autyzmem. Jak sama mówi, doświadczenie tej choroby uczyniło jej codzienne życie niezwykle trudnym, ale pozwoliło za to na lepsze rozumienie zwierząt.
W swojej najnowszej książce skoncentrowała się na specyficznym sposobie odczuwania wybranych zwierząt, by odpowiedzieć na ważne pytanie dotyczące ich emocjonalnej natury.
Czy psy są szczęśliwe, gdy zostawiamy je samotne na większość dnia? Czy lew, który stąpa cały dzień po wybiegu w zoo, jest zasmucony? Czy da się wytresować kota? Dlaczego gryzonie lubią ryć dziury? W jaki sposób możemy uchronić nasze pupile przed paniką związaną z wizytą u weterynarza?
Temple Grandin wyjaśnia nie tylko, jak zaspokoić potrzeby emocjonalne psów, kotów, koni czy zwierząt hodowlanych, ale także wskazuje na to, w jaki sposób możemy zapewnić im najlepsze warunki do rozwoju, a co za tym idzie – co zrobić, aby zobaczyć w ich oczach szczęście.

Malowidła z Jaskini w Lacaux pochodzące z okresu paleolitu wykorzystane na okładce książki odwołują się do kilkunastowiekowego współtrwania gatunków na Ziemi i podkreślają bliskie związki między człowiekiem a zwierzęciem.   źródło opisu: http://shop.mediarodzina.com.pl źródło okładki: http://shop.mediarodzina.com.pl

Wydawnictwo:
Media Rodzina
tytuł oryginału:
Animals Make Us Human

data wydania:
2011 (data przybliżona)

ISBN:
9788372785251

liczba stron:
352

słowa kluczowe:
zwierzęta czynią ludzmi temple grandin

kategoria:
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)

język:
polski