Inne

Terry Pratchett – Mgnienie ekranu

Wszystkie światy Terry’ego Pratchetta – ponad trzydzieści opowiadań mistrza humorystycznej fantastyki, od debiutu, po historie z kultowego Świata Dysku.

W ciągu czterech dekad, jakie upłynęły od druku jego pierwszej książki, Terry Pratchett stał się jednym z najpopularniejszych i najbardziej cenionych autorów. Tutaj, po raz pierwszy, w jednym tomie zebrane są jego opowiadania i inne krótkie formy literackie. „Mgnienie ekranu” kreśli kurs długiej kariery pisarskiej Pratchetta: od czasów szkolnych, poprzez pierwszą pracę w „Bucks Free Press”, do początków jego debiutanckiej powieści „Dywan” i dalej, po oszałamiające mistrzostwo fenomenalnego cyklu Świata Dysku.
Znajdziemy tu postacie zarówno znajome, jak i czekające na odkrycie; światy porzucone i inne, które wciąż się rozwijają; przygody, kurczaki, śmierć, disco, a także kilka dość niepokojących koncepcji Świąt, a wszystko to przesycone jego niemożliwym do podrobienia poczuciem humoru.   źródło opisu: http://www.proszynski.pl/ źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Mgnienie_ekranu-p-31994-1-30-.html

Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
tytuł oryginału:
A Blink of the Screen

data wydania:
2 kwietnia 2013

ISBN:
9788378394952

liczba stron:
312

słowa kluczowe:
opowiadania

kategoria:
fantastyka, fantasy, science fiction

język:
polski

Wpis wyświetlony 1520 razy od 22.06.2022. Użytkownicy najczęściej szukali pliku pdf i MOBI.

Dodaj komentarz