Ebooki

Thé Tjong-Khing – Do zobaczenia, Felku i Tolu

Czy da się ominąć zimę? Jak wytrzymać na diecie? Jak nie stracić tego, co się kocha? Pełna ciepłego humoru i błyskotliwości druga część przygód Felka i Toli – lisa łakomczucha i roztropnej zajączki.
Poznajecie ich? Tak, to lis Felek i zajączka Tola! Wciąż mieszkają w przytulnej norce w środku lasu. Na razie cieszą się latem, ale wkrótce nadejdzie jesień, a po niej – zima. Toli wcale się to nie podoba. Felek stara się schudnąć, choć najchętniej zjadłby nawet swoją dietę. A ich sąsiad, puchacz Henio, boi się stracić ukochane jajko. Tyle kłopotów! Jak troje przyjaciół sobie z nimi poradzi?

„Do zobaczeniu, Felku i Tolu” to druga część perypetii lisa łakomczucha i roztropnej zajączki. Pełna ciepłego humoru, ale i subtelnej mądrości opowieść o codziennych zdarzeniach – czasem radosnych, czasem kłopotliwych – przeżywanych w gronie przyjaciół.

Cykl powstał z myślą o dzieciach uczących się czytać. Dzięki prostemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały doskonale nadaje się na pierwszą samodzielną lekturę lub do wspólnego rodzinnego czytania. Jego wielkim atutem są zabawne ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej Thé Tjong-Khinga.

Zapoczątkowana tomem „Felek i Tola” seria o przygodach sympatycznej pary bohaterów przez lata rozrosła się do kilkunastu tomów, zdobyła ogromną popularność w Belgii i Holandii i została przetłumaczona na wiele języków. Uznaje się ją za wzorcowy cykl książek dla początkujących czytelników.

Ilustracje Thé Tjong Khing   źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2013 źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/do_zobacze…»

Wydawnictwo:
Dwie Siostry
tytuł oryginału:
Tot kijk, Vos en Haas

data wydania:
marzec 2013 (data przybliżona)

ISBN:
9788363696283

liczba stron:
144

słowa kluczowe:
nauka czytania , literatura holenderska , Jadwiga Jędryas , Felek i Tola , Thé Tjong-Khing

kategoria:
Literatura dziecięca

język:
polski

Wpis wyświetlony 2384 razy od 25.12.2016. Użytkownicy najczęściej szukali pliku PDF i epub.

Dodaj komentarz