w

Theodore Isaac Rubin – Księga gniewu

Książki psychologiczne często są ciężkie do strawienia dla przeciętnego czytelnika. Do tego nie zawsze zrozumiałe ponieważ pisane zbyt naukowym językiem.
“Księga gniewu” to książka, która w przystępny sposób przybliża nam problematykę gniewu a zwłaszcza jego tłumienia przez nas i konsekwencji stąd wypływających.
Według autora w większości z nas drzemią dwie wielkie blokady. Jedna to tzw syndrom “bądź fajnym gościem – nie rób problemu”. Drugą wielką blokadą o równie niszczycielskich skutkach jest syndrom “pilnuj własnego nosa”.
Blokady te powodują niszczycielskie dla organizmu a zwłaszcza naszego zdrowia psychicznego konsekwencje takie jak: lęki, depresję, poczucie winy, obżarstwo, głodówki, bezsenność i ucieczkę w sen, dziwaczne myśli, obsesje i fobie, autosabotaż, gadulstwo i milczenie, agresję słowną, wieczne zmęczenie, nadmiar pracy, nadmiar seksu itp.
Na szczęście autor przedstawia również środki zaradcze.
A na koniec 103 pytaniowa ankieta, pomyślana jako ćwiczenie wydobywające i rozwijające zdolność do gniewu i miłości.   źródło opisu: Opis autorski źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Wydawnictwo:
Rebis
tytuł oryginału:
The Angry Book

data wydania:
1999 (data przybliżona)

ISBN:
8371207891

liczba stron:
168

słowa kluczowe:
gniew , tłumienie , lęk , przebaczenie

kategoria:
poradniki

język:
polski